ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ > Nástroje ochrany ŽP > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Archiv starších zpráv

Den Země v Toulcově dvoře

Den Země v TD 2009 , ilustrační obr.

 

Je vám blízké heslo „Mysli na Zemi, začni u sebe“? Chcete se jím řídit a nevíte, jak na to? Přijďte se k nám podívat na tradiční oslavu Dne Země - letos ze zaměřením na domácí ekologii, kde budete mít možnost:

Nakoupit si přírodní kosmetiku, bylinné přípravky a čaje, ekoprostředky a jiné
Získat informace o ekologickém topení, izolacích, nízkoenergetických budovách, bezpečných cestách, udržitelné dopravě, úsporách energie, šetrných nákupech, stravování, přírodních zahradách, tajemství kompostu …. a mnohé další.
Budete moci navštívit informační stánek o dotačním programu Zelená úsporám, jehož cílem je podpora investic do energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie v českých domácnostech (více na http://www.zelenausporam.cz/ , http://www.sfzp.cz/).
Vyzkoušet si praní pomocí mýdlových ořechů. Pro děti budou připraveny hry a sou-těže, čekají na ně i tvořivé dílničky.
Shlédnout výstavy Ekofór 2009, o bioodpadech, hypermarketech, činnosti ČSOP ve fotografiích, úžasných pralesích.
Poslechnout si kapely Jauvajs, Anabáze, Krystyna a přátelé, Bezestopy atd..
Vyslechnout přednášky o přírodních zahradách, testování kosmetiky na zvířatech a o hypermarketech.
Být u vyhlášení fotografické soutěže „Strom mého srdce“.

V obchůdku BioMamma.cz se v průběhu celého Dne Země budou konat prezentace pratelných plen. Tyto modrní pleny jsou nejen ekologické, ale i ekonomické a zdravotně nezávadné. Zájemcům s výběrem rádi poradíme. Na místě možnost koupě plenkového vybavení (pleny, velký výběr svrchních kalhotek, ekoubrousky, celulózové separační pleny, krémy z ekologického zemědělství ap.).

Oslav se zúčastní prezentaci, přednáškou, výstavou, aktivitami pro děti či prodejem svého zboží tyto organizace: Arnika Praha, Bio Mamma – ekologická domácnost Praha, Cesta přírody – pro zdraví a krásu z přírody Praha 4, 4. ZO ČSOP Praha, Ekodomov Praha, Fair Trade , Greenpeace, Hnutí Duha, Konopa, LEA, Misiva, NESEHNUTÍ Brno, Sdružení oživení, Svoboda zvířat Praha …a paní ing. Helena Vlašínová z Brna.

Místo a datum konání: Středisko ekologické výchovy hl.m. Prahy Toulcův dvůr, sobota 25.dubna, 10:00 - 18:00.
Vstupné: dobrovolné


Tisk 20.4.2009 | Jiří Stach | Přečteno: 34420 x
 
 
Powered by PubliX  |   Kontaktujte nás  |  Textová verze  |   Mapa serveru  |  Prohlášení o přístupnosti  |  Tisk  |  E-mail  |  RSS
Nahoru